presse_piegatrici_mani_vicla

Czasopismo

3D PROV PERFEKCYJNA OBRÓBKA DETALI 3D

Samouczek na temat procesu przygotowania programu z oprogramowaniem 3D PROV.

Zmniejszenie czasu zarządzania, zredukowanie postojów maszyny i ilości odpadu. Oto niektóre zalety oferowane przez 3D PROV firmy VICLA®.


VICLA® jest młodą firmą z otwartą i dynamiczną mentalnością, podążającą równym krokiem z najnowszymi trendami. Zasadą leżącą u podstaw naszej filozofii jest tendencja do aktualizacji i ciągłe badania w zakresie technologii najnowszej generacji. Ponieważ są to niezbędne narzędzia aby zwiększyć wydajność naszych maszyn i, w konsekwencji, produktywność firm, które zdecydowały się nam zaufać. Dowodem takiejże mentalności firmy jest ciągłe inwestowanie środków w działania związane z badaniami i rozwojem. Wysiłek, który uważamy za niezbędny po to, aby być konkurencyjnym na tak nieprzewidywalnym i ciągle ewoluującym rynku jakim jest rynek obróbki blachy. Jest to wysiłek, który dzisiaj wynagradza nas jako firmę operującą w kontekście Przemysłu 4.0 w pełni tego słowa znaczeniu. Pozostając przy temacie najnowszych odkryć technologicznych, w tym artykule chcemy zaprezentować nasz pakiet oprogramowania wykorzystywany do przygotowania i produkcji elementów w 3D. Mówimy o 3D PROV VICLA®, który jest w stanie zaoferować procesowi produkcyjnemu korzyści najwyższej jakości. Przede wszystkim zredukowanie ilości postojów maszyny co, dzięki możliwości zdalnego programowania, pozwala na zwiększenie produktywności. Idąc dalej oprogramowanie daje możliwość zmniejszenia czasu zarządzania procesem, który ma swój początek w rysunku a koniec w skończonym produkcie. Dodatkowo ułatwia obniżenie ilości odrzutu dzięki kontroli kolizji w sekwencji gięcia a także zapewnia dostępność narzędzi dzięki kompatybilności biblioteki.

Oto podstawowe kroki procesu przygotowania programu z zastosowaniem 3D PROV VICLA®:

  1. program pozwala na importowanie zdjęć różnych formatów, na przykład DXF, IGES, STEP i innych;
  2. z opcją rozwijania produktu istnieje możliwość wyrównania detalu poprzez wysłanie rysunku do maszyn do cięcia;
  3. oprogramowanie automatycznie proponuje umiejscowienie narzędzi odpowiadających cechom danego produktu (typ materiału, grubość, kąt, gięcie, itp.). Dodatkowo zawsze można skorygować automatyczny wybór manualnie.
  4. 3D PROV automatycznie wyszukuje najlepszą sekwencję gięcia na podstawie cech produktu, ustawia maszynę, konfigurację narzędzi i inne preferencje. Zintegrowany wybór w czasie rzeczywistym oferuje gwarancję idealnego rezultatu, tak jak w symulacji. Oczywiście jest możliwa opcja wyboru ręcznego;
  5. oprogramowanie automatycznie reguluje rejestr tylny. Przymiary są również regulowane ręcznie według określonych parametrów;
  6. 3D PROV wykonuje wszystkie symulacje i analizuje ewentualne zagrożenie kolizją. W takim momencie opracowuje program i wysyła go do CNC.

Technologia ta oferuje wiele zabezpieczeń w temacie bezpieczeństwa pracy. 3D PROV wykonuje test aby wychwycić sytuacje, które mogą okazać się zagrożeniem dla operatora podczas procesu gięcia.