presse_piegatrici_mani_vicla

Czasopismo

HYDRAULICZNE, ELEKTRYCZNE I HYBRYDOWE: PRASY KRAWĘDZIOWE CO JE ROZRÓŻNIA

RYNEK OFERUJE RÓŻNE MODELE PRAS KRAWĘDZIOWYCH: HYDRAULICZNE, ELEKTRYCZNE I HYBRYDOWE. VICLA® PREZENTUJE KRÓTKI PRZEWODNIK POMOCNY PRZY WYBORZE IDEALNEJ MASZYNY DOSTOSOWANEJ DO TWOICH POTRZEB.

Istnieją różne marki na świecie, które specjalizują się w produkcji hydraulicznych, elektrycznych lub hybrydowych pras krawędziowych. Są to trzy makroregiony, które identyfikują najbardziej powszechnie stosowane modele, wśród tych wybieranych przez firmy zajmujące się obróbką blachy.

Od początku istnienia firma VICLA® wybrała produkcję maszyn hybrydowych w innowacyjnej ewolucji układów hydraulicznych połączonych z elektroniczną częścią maszyny. Oferując tym samym wyposażenie w System Hybrydowy montowany seryjnie w maszynie .SUPERIOR, bez dodatkowych opłat względem konwencjonalnej hydraulicznej czy elektrycznej prasy krawędziowej. Dzięki zaangażowaniu i konstruktywnemu podejściu udało się najlepiej wykorzystać wydajność i korzyści, jakie oferuje każdy z powyższych systemów.

Po pierwsze chcemy zagwarantować oszczędność energii do – 50% ( – 78% z Systemem Hybrydowym Plus dostępnym po aktualizacji w podniesionym standardzie) i znaczną oszczędność zużycia oleju dzięki zastosowaniu podwójnego zbiornika. Obecność specjalnych czujników powoduje wyrównanie ciśnienia, a dzięki temu unika się zbędnych strat. Ponadto falowniki zerują zużycie pomp podczas postoju maszyny a olej pozostaje cały czas w stałej temperaturze. Są to zagadnienia, którym poświęcamy maksymalną uwagę podczas projektowania pras krawędziowych marki VICLA® dbając o to aby odpowiadały rygorystycznym wymaganiom rzemieślników i operatorów z branży.

Inną istotną różnicą między prasami krawędziowymi jest wyposażenie w urządzenie mechaniczne (zwykle Wila lub typu Wila) lub hydrauliczne w celu zastosowania kompensacji stołu, na którym montowana jest matryca. Rozwiązanie hydrauliczne umożliwia system aktywnej kompensacji dzięki czujnikom, które wykrywają deformacje, a tym samym, w czasie rzeczywistym, pozwalają na dostosowanie się odkształcenia.

Podstawową cechą jaką powinna posiadać tak imponująca maszyna jest stabilność konstrukcji, która jest wprost proporcjonalna do precyzji cięcia. Innym ważnym elementem, na który należy zwrócić uwagę podczas wyboru prasy krawędziowej jest jakość i wydajność rejestru tylnego. W maszynach VICLA® jest zbudowany w niezwykle solidnej strukturze, co umożliwia doskonałą powtarzalność w czasie i wysoką dokładność w pozycjonowaniu osi.

Na koniec ostatni element, który ma wpływ na ocenę przy wyborze maszyny - mianowicie komponenty. W prasach krawędziowych .SUPERIOR do obróbki większych gabarytowo elementów oraz mniejszych, kompaktowych .FIRST firma VICLA® montuje tylko najlepsze włoskie i europejskie komponenty, uprzywilejowane partnerstwem z niemiecką grupą Hoerbiger, liderem w produkcji komponentów do maszyn do obróbki blach.