presse_piegatrici_mani_vicla

Czasopismo

VICLA® NA TARGACH MILANO LAMIERA 2017 - SYNONIM TECHNOLOGII I INNOWACJI

Dla firmy Vicla® targi Milano Lamiera 2017, które odbyły się w dniach 17 - 20 maja w centrum ekspozycji fiera Milano rho zakończyły się w atmosferze radości, uprzejmości i gościnności.

„Kiedy powstała VICLA®, nie spodziewałem się zajść tak daleko w tak krótkim czasie.”
Oto słowa Marcello Ballacchino, współtwórcy VICLA®, który nawiązując do udziału w targach Milano Lamiera przyznaje, że: “było to jedno z najlepszych doświadczeń zawodowych jakie spotkały mnie do tej pory”.
Sukces, który opiera się od początku na mentalności zwróconej ku przyszłości: czyli na zdolności produkowania hybrydowych maszyn, które będą w stanie zagwarantować znaczną oszczędność energii, kwestię jak najbardziej aktualną w dzisiejszych czasach. Dodatkowo oprócz tego, że maszyny powinny być ładnie wykonane pod względem estetycznym i być funkcjonalne, muszą być wyposażone w prosty i łatwy dla operatora interfejs.
„Ponieważ prasa krawędziowa”, kontynuuje Ballacchino, “musi być w stanie w pełni zaspokoić potrzeby rzemieślnika, nie będącego ani technikiem ani inżynierem, ale osobą, która poszukuje prostych i szybkich rozwiązań powszechnych problemów. Robimy wiele aby dojść do doskonałości i będziemy ciężko pracować, aby to osiągnąć."

Zaangażowanie marki w tym kierunku znalazło już odzwierciedlenie w wielu przypadkach, przede wszystkim wejście do grupy Przemysłu 4.0, gwarancji rosnącego sukcesu rynku i wzrostu marki względem największych producentów w świecie obróbki metalu. Ponadto stoisko VICLA®, powiększone trzy razy w porównaniu do poprzednich edycji, zarejestrowało niesamowicie dużą ilość zwiedzających i zainteresowanych ofertą naszej firmy zupełnie nowych klientów, którzy stanowią 80 % kontaktów z rynku włoskiego – przede wszystkim z regionu Lombardii, Wenecji Euganejskiej, Piemontu, Ligurii, regionu Emilia-Romania a także z Sycylii, Apulii oraz Kampanii. Pozostałe 20 % kontaktów stanowią odwiedzający z zagranicy.

Oczywiście gośćmi honorowymi stoiska VICLA® są najlepsze maszyny marki pochodzącej z miejscowości Albavilla: sztandarowy produkt .SUPERIOR 3 metry / 170 ton standardowo bogato wyposażona – między innymi w technologie rozwinięte przez sama firmę – oraz najmniejsza gabarytowo ale równie wielka pod względem możliwości .FIRST 1,25 metra / 40 ton do gięcia małych i średnich elementów. “Na targi Milano Lamiera przywieźliśmy najlepszą dostępną technologię w branży obróbki metalu”, podtrzymuje Corrado Nucci, współwłaściciel firmy. “...to co najbardziej przyciąga w .SUPERIOR i jest podziwiane przez odwiedzających, to System Hybrydowy Plus: innowacyjne urządzenie hydrauliczne, które pozwala na zredukowanie zużycia energii nawet o 80% w porównaniu z rozwiązaniami tradycyjnymi. Ponadto .SUPERIOR nie wymaga użycia zaworów proporcjonalnych i potrzebuje niewiele oleju, tylko 9 litrów na każdy siłownik. Maszyna jest też wyposażona w system kontroli kąta, aktywną kompensację oraz system Flex kontrolujący deformacje struktury ramion. Wszystkie te elementy to prerogatywy, których dzisiejszy rynek wymaga bardziej niż kiedykolwiek, ponieważ wpływają na prędkość i dokładność maszyny i sprawiają, że pozycjonuje się na samym szczycie”.

Taki sam sukces spotyka kompaktową .FIRST zaprezentowaną po raz pierwszy podczas imprezy targowej. Solidna maszyna, kompaktowa, szybka i precyzyjna, idealna jako uzupełnienie do 3 lub 4 metrowej prasy krawędziowej, obecnej zazwyczaj w istniejących już jakiś czas zakładach, która stworzona jest do obróbki małych i średnich arkuszy blachy.
Równie mocno zostały docenione przez klientów testy przeprowadzane na stoisku przez techników VICLA®. Próby praktyczne pokazujące i pozwalające dotknąć własnymi rękoma i zobaczyć na własne oczy cechy pras krawędziowych VICLA® podczas najprostszej i najbardziej skomplikowanej obróbki.

Aby zatoczyć koło ciężkiej pracy całego zespołu i włożonego wysiłku jaki miał miejsce podczas przygotowywania do tego wydarzenia należy nadmienić o wyjątkowo skutecznej strategii marketingu i komunikacji “narzędziach niezwykle ważnych dla sukcesu marki gdyż, w naszym przypadku, znacznie przyczyniły się one do lepszego postrzegania jej przez zwiedzających”, podkreśla Corrado Nucci.

Na sam koniec pada praktycznie nieuchronne i konieczne pytanie: jakie są plany marki VICLA® na najbliższą przyszłość? “Podwojenie metrażu hali produkcyjnej a także samej produkcji i co za tym idzie – zatrudnienie wykwalifikowanego personelu” informuje z entuzjazmem Marcello Ballacchino i po chwili dodaje: “moim marzeniem jest zagwarantowanie dostaw zamówionych maszyn do klienta w ciągu 90 dni”.

Spoglądając na szybkość z jaką marka VICLA® rozprzestrzenia się na rynku narodowym i międzynarodowym, jest bardzo możliwe, że i ta obietnica zostanie spełniona.