presse_piegatrici_mani_vicla

Czasopismo

PREMYSŁ 4.0 ZYSKUJE DZIĘKI NOWYM FUNKCJOM 3D PROV

 

VICLA® ogłasza uaktualnienie 3D PROV z dwiema nowymi, interesującymi funkcjami.

 

Nowe oprogramowania 3D PROV: Data Rec i Track Prod, które poprawią wyniki pracy przedsiębiorstwa.

Już na samym początku, w dziedzinie obróbki blachy, firma VICLA® przyjęła mentalność zorientowaną na patrzenie w przyszłość. Pominęła etap produkcji maszyn tradycyjnych i skupiła swoją uwagę na realizacji pras krawędziowych z wykorzystaniem technologii hybrydowej. Wybór, który wraz z kładzeniem nacisku na jakość materiałów konstrukcyjnych i komponentów, pozwolił marce odnieść sukces jako ambasador stylu Made In Italy.

Jest to tylko przykład świadczący o pełnej adhezji marki VICLA® do każdej innowacji, która jest w stanie wynieść firmę na coraz wyższe poziomy konkurencyjności. Chodzi o rosnącą automatyzację procesów produkcyjnych. Poprzez wdrażanie interfejsów i języków, które promują interakcję pomiędzy operatorem a maszyną. Kreując wartość używania danych, które zwiększają możliwości kalkulacji maszyn. Dodatkowo używając maszyn i urządzeń wzajemnie połączonych z systemami fizycznymi i cyfrowymi i dostosowaniem real time (druk 3D, roboty, interakcje pomiędzy maszynami).

Wszystkie cechy są założeniami Przemysłu 4.0, z którymi VICLA® się w pełni utożsamia. Przy tej okazji mamy zaszczyt poinformować, ze wykonaliśmy ostatni krok w tym kierunku. Z aktualizacją VICLA® 3D PROV stworzoną po to aby opracowywać i wykonywać produkty 3D. Mówimy tu o możliwości instalacji dwóch nowych funkcji, oprogramowań, które pozwolą firmom adoptującym je do własnej produkcji, operować zgodnie z kanonami Przemysłu 4.0.

Jedną z dwóch nowych funkcji jest Oprogramowanie Data Rec. Narzędzie zdolne do pobrania danych z maszyny i wprowadzenia ich do bazy danych sql lub access. Dostarcza szczegółowych, pomocnych informacji wykorzystywanych przy planowaniu pracy, takich jak: czas realizacji elementu, pracy w trybie manualnym, półautomatycznym, automatycznym. Podsumowując pozwala na dostęp do danych związanych z czasem Programowania, Przezbrojeniem, Wykonaniem testu na pierwszym elemencie, Wykonaniem poszczególnych elementów.

Drugą z funkcji jest Oprogramowanie Track Prod. Oferuje możliwość sprawowania kontroli, wizualizacji i śledzenia danych w programie zarządzającym firmą i oszacowanie całego cyklu produkcyjnego. Dostarcza informacji, analiz i raportów, dzięki czemu gwarantuje najbardziej optymalną eksploatację maszyny i tworzy tzw. Alarm History z kontrolą zdalną. Jest to użyteczna opcja służąca do zidentyfikowania momentów krytycznych poprzez prostą wizualizację historii wiadomości wysyłanych przez maszynę.

Nowe funkcje: Oprogramowanie Data Rec oraz Track Prod oferują możliwość ustalenia słabych punktów, by później je zoptymalizować i ograniczyć do minimum. Efektem będzie poprawienie wyników procesów produkcyjnych firmy i jednoczesne wsparcie rozwoju podejścia, u którego podstaw będzie leżeć analiza danych dokonywana przez operatorów i zarząd przedsiębiorstwa.

Jednym słowem: wiele zalet, które reprezentują rewolucję w systemach produkcyjnych firm wybierających maszyny marki VICLA® do swoich zakładów.