presse_piegatrici_mani_vicla

Czasopismo

TECHNOLOGIE I INNOWACJE VICLA®: OTO SEKRETY OBRÓBKI METALU.

Wydajny system Flex, opcjonalnie uaktualnienie Clever Crowning i inne innowacje: sekrety sukcesu VICLA®.

Perfekcyjna obróbka blachy wymaga systematycznego funkcjonowania rożnych czynników, wszystkich konkurencyjnych w uzyskaniu założonych osiągnięć. Poza opcjami, w które jest wyposażona maszyna, oczywiście bardzo ważne jest doświadczenie operatora w koordynowaniu pracami, jednakże postępy osiągnięte do tej pory przez maszyny marki VICLA® pozwalają na szybszą i bardziej intuicyjną niż kiedykolwiek ich obsługę.

Bez wątpienia treść technologiczna wpływa na różnice w dążeniu do wyższych celów. Nawiązując do powyższego, naszym numerem jeden jest sztandarowy produkt domu VICLA®: prasa krawędziowa .SUPERIOR, klejnot i skarb innowacji, który zawiera w sobie wszystkie sekrety osiągnięcia maksymalnie najwyższych możliwości dostępnych na rynku. Dzisiaj chcielibyśmy wymienić niektóre z tych najważniejszych. Poczynając od wszystkich tych elementów, które stanowią fundamenty i wytyczne dla tych, którzy chcą giąć wyjątkowo precyzyjnie.

Wymieniamy urządzenie Flex, innowacyjny system, który niezależnie od długości arkusza blachy, jest w stanie kontrolować wygięcie struktury ramion korpusu maszyny utrzymując jednakową głębokość gięcia. Mówimy tutaj o systemie, który znajduje się w wyposażeniu tylko i wyłącznie maszyn segmentu SUPERIOR: rewolucja, która ma swoje potwierdzenie w wyjątkowym stosunku jakości do ceny .SUPERIOR, co dodatkowo widać w rosnącym cały czas popycie na rynku krajowym i za granicą. Dugą innowacją godną marki VICLA® jest możliwość zastosowania zespołu Clever Crowning: opcji, która oferuje i zapewnia gwarancję zawsze optymalnego gięcia nawet materiałów niejednolitych (na przykład perforowanych, stopów materiałów i pełnego materiału) i ułatwienia w dużej mierze pracy zakładu. A także bez konieczności kontroli ze strony operatora, bowiem korekty systemu aktywnej kompensacji nie są automatycznie zarządzane przez sterownik, tylko obliczane w czasie rzeczywistym dla każdego wykonywanego gięcia.

Zamykając koło wielkiej skuteczności gięcia maszyn VICLA® należy wspomnieć również o jeszcze jednej zmianie: ograniczeniu systemu rur łączących cylinder i zbiornik. Rozwiązanie to powoduje wyższą wydajność i zapewnia niezwykły poziom dokładności. Suma tych wszystkich usprawnień i udoskonaleń, sprawia, że nasze maszyny stają się prawdziwymi wzorcami w świecie obróbki metalu. Liczba sprzedanych maszyn to udowadnia.