PROSTOTA PROGRAMU GRAFICZNEGO CNC VICLA®.

Prasy VICLA® są wyposażone w technologię, która dostarcza szybkich i precyzyjnych rozwiązań.

Precyzja, prędkość, zmniejszenie do zera możliwości pojawienia się błędu: oto zalety programu graficznego CNC VICLA®. Program graficzny CNC jako narzędzie techniczne, które perfekcyjnie wpasowuje się w kanony Przemysłu 4.0.

W tym filmiku – samouczku pokazujemy jak łatwo wykonać program graficzny CNC. Po stworzeniu nowego programu dodajemy wartości ogólne arkusza blachy, takie jak szerokość, grubość, typ materiału, odpowiednią matrycę (zaznaczając bibliotekę producenta) oraz stempel. Istnieje też możliwość wyposażenia prasy na stacji nr 1, 2, 3 i 4 oraz określenia ukierunkowania matrycy i stempla.

Program pozwala ponadto na wprowadzenie użytecznych komentarzy i wskazówek dla operatorów oraz wewnętrznych pomiarów, jeśli nie chce się uwzględniać granic wytrzymałości blachy. W takim momencie wystarczy wpisać “Potwierdzam” aby przejść do rysowania profilu obróbki wprowadzając wymiary poszczególnych segmentów.

Teraz system przetwarza kolejność gięć, które można symulować graficznie. Po zaznaczeniu wybranego rozwiązania przechodzi się do trybu automatycznego. Teraz program graficzny CNC pozwala na podgląd elementu podczas gięcia.

PROSTOTA

Oct 30, 2017 10:30:26 AM

SAMOUCZEK: JAK POWINNA PRZEBIEGAĆ KALIBRACJA OSI GÓRNEJ BELKI DOCISKOWEJ ORAZ FOTOKOMÓREK W PRASIE KRAWĘDZIOWEJ VICLA®.

Prasa krawędziowa, jak wszystkie maszyny, wymaga codziennej uwagi i zachowania odpowiednich środków ostrożności. W filmie krok po kroku pokazujemy jak postępować w szybki i intuicyjny sposób aby dokonać kalibracji osi belki dociskowej z punktu “0” w prasieVICLA®. Codziennie przed każdym użyciem należy sprawdzić, czy ustawione parametry pozostają takie same w cyklu obróbki i czy nie są zmienione z powodu podwyższonej temperatury czy błędów spowodowanych przez operatora.

Inną procedurą wykonywaną podczas uruchamiania maszyn VICLA®, którą ilustrujemy w filmie jest kalibracja osi fotokomórek: ze względów bezpieczeństwa należy sprawdzić poprawność ich wyrównywania. Działanie obejmuje zapobiegawczą kalkulację bezpiecznej przestrzeni niezbędnej do zatrzymania maszyny – cała operacja odbywa się poprzez regulację zaworów.

JAK POWINNA

Aug 4, 2017 10:43:51 AM

SAMOUCZEK JAK URUCHOMIĆ PRASĘ KRAWĘDZIOWĄ: ERGONOMIA I ŁATWOŚĆ W UŻYTKOWANIU MASZYN VICLA®.

Marka VICLA® nie jest jedynie synonimem wydajności i precyzji na rynku obróbki blach. Dodatkową naszą mocną stroną jest zdolność projektowania ergonomicznych maszyn o łatwym i intuicyjnym interfejsie ułatwiającym pracę operatora. Oto film gdzie krok po kroku pokazujemy w jaki sposób włączyć i wyłączyć prasę krawędziową VICLA®.

SAMOUCZEK

Jul 25, 2017 4:32:14 PM