presse_piegatrici_mani_vicla

Czasopismo

IDEALNE ELEMENTY, BEZBŁĘDNE: POPRZEZ WZÓR DO REALIZACJI

Różne czynniki wpływają na szybką i precyzyjną realizację elementów: między innymi możliwość zdalnego programowania, wprowadzenie innowacyjnych systemów będących w stanie określić grubość blachy, aktywna kompensacja czy kontrola kąta gięcia.

Firma VICLA® zatrudnia młodych i wyspecjalizowanych inżynierów i techników. Dzięki otwartej mentalności są chętni do szybkich i elastycznych rozwiązań umożliwiających optymalne zarządzanie całym procesem obróbki prasami krawędziowymi poczynając od wzoru a kończąc na gotowym elemencie.

Rzemieślnikowi zależy na precyzji z jaką wykonany zostanie detal, prędkości obróbki i możliwości skomasowania i wykonania większej ilości prac na jednej i tej samej maszynie. Prasy krawędziowe VICLA®, od modelu .SUPERIOR przeznaczonego do obróbki gabarytowo większych elementów do kompaktowej .FIRST, idealnej do małych i średnich arkuszy blachy, posiadają i sterowanie z pulpitu i zdalne. Ostatnie udogodnienie jest możliwe dzięki wykorzystaniu sterownika numerycznego, dzięki któremu jakość obrabianych elementów jest wyższa a czas i koszty produkcji ulegają zredukowaniu. Bezpośrednie programowanie z biura daje jeszcze jeden dodatkowy atut, mianowicie zmniejsza do minimum ilość interwencji operatora, mając na względzie obecne trudności w pozyskiwaniu dobrze wyspecjalizowanych i doświadczonych pracowników.

Pierwszym krokiem aby rozpocząć produkcję elementu jest wykonanie rysunku 2D (dxf lub dwg) lub 3D (iges lub Step). Program cad/cam, w który są wyposażone prasy krawędziowe VICLA® jest w stanie otworzyć dokument 2D i 3D dzięki portowi USB lub karcie sieciowej i rozpoznać linie gięcia oraz dobrać narzędzia, których należy użyć. W ten sposób oprogramowanie oblicza automatycznie i na podstawie danego profilu grubość i typ materiału, z którego wykonana jest blacha, jej rozwinięcie i sekwencje gięcia, siłę, pozycjonowanie osi oraz kompensację.

Perfekcyjna, bezbłędna i szybka realizacja elementu zależy również od innych czynników. Na przykład wyposażenia w system odczytu grubości blachy, aktywnej kompensacji czy kontroli kąta gięcia. Wszystkie powyższe techniczne prerogatywy znajdują szerokie zastosowanie w prasach krawędziowych marki VICLA®.