presse_piegatrici_mani_vicla

Czasopismo

DYNAMICZNA MENTALNOŚĆ ZORIENTOWANA W PRZYSZŁOŚĆ. WŁAŚNIE DLATEGO WYBIERAMY FIRMĘ VICLA®.

System Hybrydowy w wyposażeniu standardowym i opcjonalne innowacyjne urządzenie Flex i Clewer Crowning. Oto najważniejsze innowacje nowoczesnej i młodej firmy, będącej w stanie konkurować z kolosami na rynku.

Siła firmy, która działa w sektorze obróbki blachy i która podobnie jak VICLA® produkuje zaawansowane inżynieryjnie i imponujące maszyny, jest mierzona przez pryzmat zdolności do innowacji i szybkiego przewidywania nadchodzących tendencji. Od powstania firmy, co miało miejsce około 10 lat temu, VICLA® zainwestowała w kadrę pracowniczą i zasoby będące w stanie uchwycić moment zmian. Budując od samego początku maszyny hybrydowe wchodzimy w etap produkcji pras konwencjonalnych.

Jednym z kluczy sukcesu VICLA® jest umiejętność zrozumienia i odpowiedniego uchwycenia wagi tematu oszczędzania energii. Dlatego promowane jest wyposażenie standardowe prasy krawędziowej w System Hybrydowy, który stanowi innowacyjną technologię i gwarancję znacznej redukcji zużycia energii (-55%) i ogromne zmniejszenie ilości używanego oleju (np.: 2x40 litrów - prasa 110 ton). Intuicja, która znalazła szybkie potwierdzenie na rynku dzięki doskonałemu stosunkowi jakości do ceny. Prasa VICLA® z Systemem Hybrydowym jest oferowana w tej samej cenie co maszyna konwencjonalna. A rezultaty jeśli chodzi o wyniki są zadziwiające: +20% produktywności, redukcja limitu dla powrotu górnej belki o 20%, obniżenie temperatury oleju o 50%, zredukowanie o 70% ryzyka strat, zmniejszenie wielkości zbiornika o 50% oraz zredukowanie czasu instalacji i uproszczenie całego procesu uruchomienia maszyny o połowę. Pomniejszony został również układ rur (piping) o 60%.

Inną innowacją bardzo docenianą na rynkach, która sprawia, że maszyny VICLA® cieszą się dużym zainteresowaniem wśród operatorów z branży jest system Flex. Urządzenie, stosowane w prasie krawędziowej .SUPERIOR – sztandarowy produkt domu VICLA® - będące w stanie kontrolować wygięcia struktury ramion i w tym samym momencie utrzymywać tą samą głębokość gięcia niezależnie od długości arkusza blachy. FLEX jest systemem jedynym w swoim rodzaju ponieważ montowany jest tylko w maszynach z wyższego segmentu. Dla maszyn marki VICLA® stanowi to kolejny dodatkowy element na plus w stosunku jakości do ceny.

Dodatkowym punktem siły jest osprzętowanie standardowej konfiguracji .SUPERIOR w system domyślnej aktywnej kompensacji. Rozwiązanie niezwykle elastyczne potrafiące maksymalnie zoptymalizować cały system produkcji, ponadto gwarantuje niezwykłą stabilność struktury i precyzję gięcia i współgra z naprężeniami mechanicznymi. Prerogatywy spełniane przez zastosowanie opcji Clever Crowning: innowacji pozwalającej skalkulować korekty kąta gięcia w realnym czasie bez potrzeby interwencji operatora. Dotyczy to również niejednolitych arkuszy blachy gdzie również można uzyskać perfekcyjnie linearne gięcie.

Wszystkie wyżej wymienione cechy sprawiają, że produkty marki VICLA® są wzorem innowacji i techniki na najwyższym poziomie na rynku. Skonstruowane z nowoczesną i dynamiczną mentalnością i wkładem pracy wysoko wyspecjalizowanych profesjonalistów, którzy zostali postawieni wobec wyzwania jakie stawia coraz bardziej wymagający i konkurencyjny rynek maszyn do obróbki blachy.